17
513403

Eugen Taube

(Finland, 1860-1913)
3 500 - 4 000 EUR
39 400 - 45 100 SEK
3 690 - 4 220 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Malou Haglund
Malou Haglund
Appraiser
+46 (0)727 33 27 20
Eugen Taube
(Finland, 1860-1913)

VIEW FROM THE SHORE.

Sign. -95. Oil on canvas 50,5x81,5 cm.

Duk med lagning, ytsmuts.