Maria Aurora von Königsmarck (1662-1728):
Egenhändig signatur ”Maria Aurora Com. Köningsmarck” [etc] på en handskriven ekonomisk handling daterad Quedlinburg 15 oktober 1726. 20,7 x 18,7 cm. Med rött lacksigill. Gulnad, lagad reva a tergo. Påskrift a tergo.
Proveniens: Landskanslisten och kommissionären vid länsstyrelsen i Vänersborg Per Edward Gustafsson (1893-1966).
.