10
1106772
Matknivar, 12 st, silver, icke identifierad mästarstämpel ACL. 1800-talets förra hälft.

Fasetterat skaft, med graverade och stämplade initialer.

Slitage.

Droit de suite: No
Estimate:

4 500 - 5 000 SEK

432 - 480 EUR

Hammer price:
6 000 SEK
Contact specialist
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Head specialist Silver & Objects of Vertu
+46 (0)8 614 08 22