102
70199

Alfred Ekstam

(Sweden, 1878-1935)
3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
281 - 374 USD
Hammer price
Unsold
Alfred Ekstam
(Sweden, 1878-1935)

Mor med barn

Signerad Alfred Ekstam och daterad 1926 a tergo. Blandteknik på papp-pannå, oval 63,5 x 50 cm. Porträtt av Fru Lisa Axelsson med barn.

Provenance

Tandläkare Arvid Axelsson, Arvika.