102
70199

Alfred Ekstam

(Ruotsi, 1878-1935)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Alfred Ekstam
(Ruotsi, 1878-1935)

Mor med barn

Signerad Alfred Ekstam och daterad 1926 a tergo. Blandteknik på papp-pannå, oval 63,5 x 50 cm. Porträtt av Fru Lisa Axelsson med barn.

Alkuperä - Provenienssi

Tandläkare Arvid Axelsson, Arvika.