Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026
102
70199

Alfred Ekstam

(Sweden, 1878-1935)
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Hammer price
Unsold
Bidding requires special pre approval.
Alfred Ekstam
(Sweden, 1878-1935)

Mor med barn

Signerad Alfred Ekstam och daterad 1926 a tergo. Blandteknik på papp-pannå, oval 63,5 x 50 cm. Porträtt av Fru Lisa Axelsson med barn.

Provenance

Tandläkare Arvid Axelsson, Arvika.