1158
72219

SPEGELLAMPETT,

8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Hammer price
16 500 SEK
SPEGELLAMPETT,

för två ljus. Gustaviansk stil. Förgylld och bronserad. Oval med svängda ljusarmar av mässing. Dekor av rosengirlander, räfflad medaljong, bandrosett och krönande kärve. Höjd 99, bredd 64 cm.

Dekorlagningar.