1159
72221

BYRÅ.

25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Hammer price
34 000 SEK
BYRÅ.

Sengustavianskt stockholmsarbete. Fanerad med mahogny. Listverk och beslag av mässing. Skiva av vit marmor. Tre lådor. Längd 93, bredd 51, höjd 84,5 cm.

Gammal men ej ursprunglig skiva, smärre nagg.