181
70347

BYRÅ.

18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 760 EUR
1 680 - 1 870 USD
Hammer price
23 000 SEK
BYRÅ.

Rokoko, 1700-talets andra hälft. Fanerad med alm och valnöt. Beslag av mässing. Svängd form. Tre lådor. Bredd 74, djup 47, höjd 81 cm.

Lösa lås medföljer, skador.

 Hide
 Show more

Modern Art & Design 656

167. Josef Frank, a mahogany sideboard, Firma Svenskt Tenn, Sweden, probably 1940s-1950s.
30 000 - 40 000 SEK
Bid History
24 000

Your Bid
Current bid:
24 000 SEK