184
70353

SYBORD.

5 000 - 8 000 SEK
441 - 706 EUR
460 - 737 USD
Hammer price
6 600 SEK
SYBORD.

Sengustavianskt. Fanerat med mahogny och lönn. Ovalt på raka ben med fotkryss. Låda i sargen. Inläggningar av meanderbård och stjärndekor. Längd 72,5, bredd 49, höjd 79 cm.

Lagningar, senare fotkryss, fottrissor saknas.