194
70375

VITRINSKÅP.

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
13 500 SEK
VITRINSKÅP.

Louis XVI-stil. Fanerat med rotfaner m.fl. träslag. Rak form med utskjutande krön. Glasad dörr. Dekor av blomsterurnor, växtslingor och linjeornering. Bredd 98, djup 40, höjd 162 cm. Nyckel medföljer.

Skivan slagen, en list saknas, torksprickor, smärre fanerskador.