209
70401

BÄGARE,

4 000 SEK
353 EUR
368 USD
Hammer price
2 000 SEK
BÄGARE,

2 st, silver. S.Ryberg, Stockholm 1776 samt Petter Söderbom, Örebro 1763. Invändigt förgyllda. Konande på rund räfflad fot. Vågband. Graverad bladdekor. Initialer. Höjd 9 cm.

Obet fotnagg, obet småbucklor.