437
70817

DOSA,

2 500 SEK
221 EUR
230 USD
Hammer price
2 500 SEK
DOSA,

silver. Skandinavien 1700-tal. Rokoko. Invändigt förgylld. Rektangulär profilerad. Heltäckande graverad dekor av putti under träd samt snäckformationer - frånsidan med musicerande kvinnofigur och djur. Längd
7x5,5, höjd 1,5 cm.