445
70835

BYRÅ.

15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Hammer price
28 000 SEK
BYRÅ.

Rokoko, 1700-talets andra del. Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Skiva av vit marmor. Svängd form. Tre lådor. Bredd 107, djup 57, höjd 77,5 cm. Nyckel medföljer.

Senare skiva, beslag och bakstycke, lagningar, fanerskador.