503
70937

MATBORD.

10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Hammer price
Unsold
MATBORD.

1800-tal. Fanerat med mahogny. Mässingsskodda fotavslutningar. Närmast runt på raka ben. Tre senare skivor, en fanerad. Total längd 234,5 (106+49,5+40+39), bredd 109, höjd 76 cm.

Ställvis maskstunget.