571
71073

BODHISATTVA,

3 000 - 5 000 SEK
262 - 436 EUR
274 - 456 USD
Hammer price
4 100 SEK
BODHISATTVA,

alabaster. Burma 1800-tal. Sittande på lotustron. Rester av förgyllning. Höjd 32,5 cm.

Skador, sliten förgyllning.

Provenance

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.