573
71077

FAT,

3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Hammer price
Unsold
FAT,

cloisonné. Japan, Meiji, 1800-tal. Runt med polykrom dekor av fåglar bland bambu och pioner. Diam 30,5 cm.

Smärre nagg och slitage.

Provenance

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.