743
71401

LAMPFOT.

4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Hammer price
4 200 SEK
Bidding requires special pre approval.
LAMPFOT.

Senempire, 1800-tal. Förgylld och patinerad brons. Räfflat kolonnskaft på trepassformad fot. Dekor av akantus och lejontassar. Höjd exkl. elmontering 47 cm.

Lagningar.