1474239 bukobject

872. NATTVARDSKALK,

Holland 1800-tal. Delvist förgyllt silver. Cuppan med pålagd dekor av medaljonger med helgon omgivna av druvor och sädesax. Balusterformat ben. Rund fot med driven dekor av religösa scener omgivna av druvor. Fotkanten med minnesgravyr. Höjd 28 cm.

6 000 - 8 000 SEK
583 - 778 EUR
Final price (incl. buyer's premium)
18 000 SEK

You must be logged in to place absentee bids.

Condition report

Obetydlig buckla på benet.

Terms & Conditions

Terms & Conditions details

Transport

Read more here

Different ways to place bids

Read more here

Register an account

Sign up here