889
71685

KORG,

3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Hammer price
4 200 SEK
KORG,

silver, oidentifierade stämplar, sannolikt Finland 1800-talets mitt. Invändigt förgylld. Oval, med fällbar hänkel, på helslagen och profilerad fot. Runt kanten pålödd dekor av kartuscher. Längd 21 cm.

På livet obet buckla.