1307
81527

SNUSDOSA, silver, svårtydd mästarstämpel, Norrtälje 1856.

3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Hammer price
4 400 SEK
Bidding requires special pre approval.

Invändigt förgylld. Rektangulär, på locket minnesmedaljer med bl a Polhem. Längd 10 cm.

Slitage.