1309
81481

GRÄDDKANNA, silver, Olof Hellbom, Stockholm 1812. Empire.

3 000 - 5 000 SEK
285 - 474 EUR
326 - 543 USD
Hammer price
2 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Invändigt förgylld. Band av svisselerad bladdekor. Uppsvängt, räfflat handtag. Höjd 10 cm.

Lagning vid handtagets fäste, bristning.