1309
81481

GRÄDDKANNA, silver, Olof Hellbom, Stockholm 1812. Empire.

3 000 - 5 000 SEK
262 - 437 EUR
276 - 461 USD
Hammer price
2 000 SEK

Invändigt förgylld. Band av svisselerad bladdekor. Uppsvängt, räfflat handtag. Höjd 10 cm.

Lagning vid handtagets fäste, bristning.