1429
106909

DOCKSKÅP med TILLBEHÖR,

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
21 000 SEK
DOCKSKÅP med TILLBEHÖR,

Tyskland/Sverige, 18-1900-tal. Gråmålat väggskåp med tre hyllplan. Nedtill två lådor. Ca 25 möbler samt ett stort antal tillbehör medföljer. Flertalet möbler av fabrikat Walterhausen, fyra möbler av fabrikat Nolbyn. Bestående av bla soffor, skåp, skrivbord, spegelbyrå, ljuskronor, speglar mm mm. Skåpets längd 68,5, bredd 25, höjd 85 cm.

Smärre skador.