155
77773

BYRÅ. Gustaviansk.

20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Hammer price
21 000 SEK
BYRÅ. Gustaviansk.

Fanerat med rosenträ och björk. Beslag av mässing. Skiva av svart marmor. Tre lådor. Inläggningar av blomsterurna. Bredd 114,5, djup 55, höjd 82 cm. Nyckel medföljer.

Senare skiva, fanerlagningar, fanerskador, ett lås saknas, renoverade lådor.