Fanerad med valnöt och fruktträ. Beslag av mässing. Skiva av kalksten. Svängd form. Tre lådor. Rutdekor. Bredd 93, djup 42, höjd 86 cm. Nycklar medföljer.
Senare skiva, beslag saknas ställvis, fanerskador, beslag ställvis kompletterade.
×
Log in
Could not log in