311
82709

GALLERSKÅLAR, ett par samt GALLERSKÅL med FAT, porslin. Kongl Dansk, 1900-talets början.

6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Hammer price
Unsold

Runda (2) samt oval (1) Grenhänklar samt pousserade blommor i polykroma glasyrer. Diam 21, längd 26,5 cm.

Lagning, kantnagg.