32
74629

VÄGGPENDYL. Sengustaviansk.

10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
935 - 1 120 USD
Hammer price
6 000 SEK
VÄGGPENDYL. Sengustaviansk.

Förgylld och bronserad. Dekor av ymnighetshorn och krönande bandrosett. Vitlackerad urtavla märkt "Olof Björkman Jönköping". Höjd 78, bredd 50 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Dekorlagningar.