363
102531

BORDSLAMPA, porslin. Goldscheider, Wien, sign.

3 000 SEK
265 EUR
276 USD
Hammer price
13 000 SEK

Delvis fasetterat vitt skaft på oval fot flankerad av stående kvinnofigur i turkos vid cape med spindelvävsmönster i gult. Höjd 78 inkl vit skärm.

Lagning, obet glasyrslitage.