383
74105

KRYDDKAR samt KOPP, porslin. Frankrike, Sevres, 1700-tal.

2 000 - 4 000 SEK
177 - 353 EUR
184 - 368 USD
Hammer price
Unsold

Målad polykrom och förgylld dekor mot turkos fond. Saltkarets längd 13, koppens höjd 6,2 cm.

Skador, lagningar.