440
86107

FAT, fajans, Frankrike sent 1700-tal.

2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Hammer price
Unsold

Ovalt, djupt med svängda hänklar. Polykrom dekor i blått, grönt och järnrött av blommor i spegeln. kantdekor. Längd 38,5 cm.

Lagat, krackelyrer.