477
86133

MJÖLKKANNA, fajans, 1800-tal.

600 - 800 SEK
52 - 70 EUR
55 - 73 USD
Hammer price
700 SEK
MJÖLKKANNA, fajans, 1800-tal.

Bukig delvis fasetterad. Dekor av blomstermåleri i rött och grönt mot ljusgrå fond. Höjd 16,5 cm.

Kantnagg.