482
90185

BAROMETER. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Hammer price
15 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Förgylld och bronserad. Dekor av blommor och bandrosett. Höjd 82 cm.

Senare barometer och termometer.