494
90367

LAMPFOT. Senempire.

6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Hammer price
5 800 SEK
LAMPFOT. Senempire.

Förgylld och patinerad brons. Kolonnskaft på kvadratisk bas. Dekor av blad. Höjd 52, total höjd 75 cm.

Trol. urspr. oljelampa. Elborrad, fot med bucklor.