61
74731

FAT, fajans, Holland, 1700-tal.

2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Hammer price
800 SEK

Runt med dekor i blått av stiliserade blommor. Diam 34,5 cm.

Lagning. Kantglasyrslitage.