784
96811

Historisk bataljscen

10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Hammer price
8 000 SEK
Historisk bataljscen

Signerad I.F Akimov och daterad 1946 a tergo. Duk 83,5 x 187 cm.

Saleroom notice

Tilläggsinformation: Avbildar "Battle on the ice" 1242, där prins Alexander Nevsky vinner över den livländska riddarorden.

More information

Avbildar "Battle on the ice" 1242, där prins Alexander Nevsky vinner över den livländska riddarorden.