849
98303

BÄGARE, silver. Trol Bönhasarbete 1771.

8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Hammer price
10 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Invändigt förgylld. Konande på rund räfflad fot. Vågbandsdekor. Höjd 19 cm.

Slitage.

Saleroom notice

Bägaren är stämplad av Olof Söderman, Lidköping 1732.