922
88163

BUDDHA. Myanmar, Burma 1800-talets andra hälft.

12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 110 - 1 380 USD
Hammer price
Unsold

Lackerad papier mache i guld och rött. Sittande Buddha på lotustron. Höjd 46 cm.

Slitage, en dekordel saknas.