932
101087

VAS, glas, trol Frankrike, 1800-tal.

1 000 - 1 500 SEK
96 - 144 EUR
108 - 163 USD
Hammer price
500 SEK
Bidding requires special pre approval.

Cylindrisk delvis fasetterad med utvikt mynning. Dekor i svart mot guldfond av rosettupphängda girlander. Höjd 21,5 cm.

Kantnagg. Guldet slitet.