125
112959

SKÅP. Senbarock.

25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Hammer price
Unsold
SKÅP. Senbarock.

Fanerat med valnöt. Beslag av mässing. Rak form med utskjutande krön. Tvådelat. Överdel med hyllor bakom dörrpar, nederdel med fyra lådor. Balusterformade ben. Bredd 161, djup 65, höjd 212 cm.

Senare beslag, fanerskador, lagningar.