153
113519

BÄGARE, 5 st, silver, olika mästare, Göteborg 1733-1771.

6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Hammer price
5 200 SEK

Invändigt förgyllda, vågband, räfflad fot och graverade initialer. Höjd 7,5 - 9 cm.

Två med lagningar, två med bristningar, bucklor och slitage.