187
114873

BÄGARE, 4 st, silver, Jöns Lund, Skara1764, Lorenz Swan, Nyköping (v. 1749-61(-62)),

6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Hammer price
5 400 SEK

Erik Hedenberg, Östhammar 1768, L.G. Weis, Norrköping1802. Delvist förgyllda, svisselerad blomdekor, räfflad fot. H 7-10,5 cm.

Bucklor, slitage.