188
114877

SUPKOPPAR, 4 st, silver,Daniel Hedberg och Gustaf I. Lyberg, Eksjö (v.1818-49 och 1821-58-).

4 000 SEK
353 EUR
368 USD
Hammer price
3 600 SEK

Cylinderformade med utvikt mynningskant, på gallerkant. Svisselerad dekor. Höjd 4,5 cm.

En med lagning, en med bristning, bucklor.