189
114881

SUPKOPPAR, ett par + 1 st, silver, Erik Salin, Uppsala 1795, Johan Hammargren, Piteå 1776.

4 000 SEK
353 EUR
368 USD
Hammer price
2 500 SEK

Delvis förgyllda, på fot, svisselerade vågband, genombruten hänkel. Höjd 4,5-5 cm.

Bristning, bucklor, lagning.