37
123947

TALLRIKAR, sex stycken, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
278 - 370 USD
Hammer price
Unsold

Dekor i imarifärger av flodlandskap. Diameter 22,5 cm.

Nagg, två med brättessprickor.