461
114719

FAT, ett par, förgyllt silver, Gottfried Heyner, Breslau 1690-tal.

4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Hammer price
42 000 SEK

Runda, med pressad dekor i relief mot mattpunsad fond. Omarbetade, omförgyllda. Diam 24 cm, vikt 790 g.

Rispor.