461
114719

FAT, ett par, förgyllt silver, Gottfried Heyner, Breslau 1690-tal.

4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Hammer price
42 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Runda, med pressad dekor i relief mot mattpunsad fond. Omarbetade, omförgyllda. Diam 24 cm, vikt 790 g.

Rispor.