521
122053

KARTA, "Carte des courones du Nord dediée au tres puissant...", 1700-talets andra hälft.

3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Prints
+46 (0)739 40 08 27

Kolorerat kopparstick tryckt på 2 separat ark. Ca 45 x 62 och 49 x 63.

Vertikala mittveck, mindre revor, defekter.