544
121165

SPEGEL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Hammer price
7 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av kartusch och akantusblad. Höjd 104, bredd 41 cm.

Gammalt, men ej ursprungligt glas. Smärre dekorlagningar.