585
123257

BORDSARMATUR. Empirestil.

3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Hammer price
1 500 SEK
Bidding requires special pre approval.
BORDSARMATUR. Empirestil.

Förgylld brons, svart marmor och slipat glas. Rutslipat skaft på kvadratisk bas. Reliefdekor av palmetter. Krönande kotteknopp. Höjd inkl. skärm 96 cm.

Smärre nagg.