1118
140399

KLÄNNING, Thierry Mugler 1980-tal.

1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Hammer price
800 SEK

Svart ylle. Sidknäppt med silverfärgade metallknappar. Ståkrage. Två utanpåfickor. Etikettmärkt: "Thierry Mugler Paris Made in France". Enligt etikett fransk 38 (ungefär motsvarande dagens 36). Rygglängd 115, ärmlängd 40, bystvidd 100, midjevidd 65 cm.

Visst slitage.