1119
140405

KLÄNNING, Versus Gianni Versace, 1980/90-tal.

1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Hammer price
800 SEK

Svart bomulls-och silkesblandning. Invävt rombmönster. Figurnära modell med dold dragkedja i rygg samt trekvartsarm. Etikettmärkt: "VERSUS Gianna Versace MADE IN ITALY". Enligt etikett storlek 30/44 (motsvarar ungefär dagens 40). Rygglängd 81, ärmlängd 27, bystvidd 90 cm.

Obetydligt slitage.